***

Augud minu kehas

Mind on alati paelunud igasugused tatoveeringud ja needid. Teismeeas lasin koolipellaris endale kaks huuleneeti teha. Kodus ise tegin endale ühte kõrva 3 neediauku, teise 4. Lebo ots. Tol ajal.

Nüüd ma enam ise ei suudaks teha ja ei soovita ka kellelgi teisel ise oma keha kallale minna. Kui sa just needistamises proff ei ole. Noh teate küll, selline proff, kes kuskil salongis töötab.

Teismeeas peale pikka pealekäimist lubas ema mul lasta nabaneedi teha. Alguses oli sellega üsna rõve olla, sest õde otsustas mulle päev peale needi tegemist rusikaga makku virutada ja neediauk läks mädanema. Ma ei tea, millega ma seda ravisin, aga suht ruttu sain korda.

Peale nabaneeti lubas ema lasta teha keeleneedi. Ma olin ikka megahäpi, kuni selle ajani, mil mandliopile läksin, ja needi ära pidin võtma. Kui keel peale mõnda päeva uuesti normaalseks muutus (oli jube paistes peale oppi), oli neediauk kinni kasvanud.

Nende neetide tegemine polnud üldse valus. Nabaneedi oma oli eriti lebo, aga keeleneedi tegemine tundus minu jaoks kuidagi… rõvedam? Igatahes ma panin silmad kinni, venitasin keele suust välja, midagi see Timo (Pärnu Timo Tattoos käisin tegemas) seal nokitses ja oligi olemas. Ma mõtlesin, et eee… juba valmis?

Tänaseks on mul nabaneediauk kenasti alles, aga no on ilmselge, et minu nabas ei hakka lähiajal ükski neet ilutsema, sest noh… teate ju küll. Poleks eriti ilus vaatepilt. 😀

Kuna ma olen pikka aega mõelnud, et tahaks uuesti keeleneeti, aga tsipake kartnud, et äkki teist korda tehes on valus või midagi, siis jätnud selle mõtte sinnapaika. Täna aga panin reedeks aja kirja ja saab see neet tehtud.

Tatokaid tahaksin samuti, aga ma ei ole veel päris kindel. Mu meelest on need nagu lapsed, võtad terveks eluks ja lahti saada neist on ilmatu raske. 😀 Lisaks ei ole ma üldse kindel, mis mu keha kaunistada võiks. Igal teisel on mingi roos või luukerepea. Ühesõnaga igal inimesel on midagi, mida ise ka tahaks, samas tahaks massist erineda.

Share this:

16 kommentaari

 1. Kuks

  3. juuli 2018 at 10:07

  Essal korral keeleneeti tehes oli köki-möki. Teisel korral kui tehti viskas pildi lõpuks kotti, niiii valus oli

  1. Jane Almers

   3. juuli 2018 at 10:20

   Huvitav, miks valus?

   1. Eli

    4. juuli 2018 at 11:49

    Liigliha pärast ilmselt, mis vahepealse ajaga tekkinud oli, I’m guessing 🤪

    1. Jane Almers

     4. juuli 2018 at 12:40

     Mis asi see liigliha on 😀

 2. Källu

  3. juuli 2018 at 10:25

  Tee laivi kindlasti, kui neeti teed! Tahaks ka teha aga ei julge,äge oleks näha kuidas ja kui ruttu see käib 😀

  1. Jane Almers

   3. juuli 2018 at 10:34

   No kui ma pilti kotti ei viska, siis teen 😀

 3. Ketely

  3. juuli 2018 at 10:38

  Ma enda teismee neete ei jõuaks enam täna kokku lugedagi aga keeleneeti olen ma teinud ja omanud näiteks kolmel korral. Kaks esimest needistaja juures ja viimase tegin ise (taevapärast ärge keegi sama tehke) 😀 kõik kasvasid kinni lõpuks.. Teine ega kolmas kord muidu ei olnud valusamad kui esimene 🙂

  1. Jane Almers

   3. juuli 2018 at 10:43

   Oh seda on nii lohutav lugeda 😀

 4. Liisa

  3. juuli 2018 at 10:43

  Ma olen noorena salaja kõik needid endale teinud, alustades esimesed kõrvarõngaaugud, 13aastaselt äkki?
  Siis edasi sai salaja tehtud nabaneedi auk, siis salaja huuleneedi auk ise 😀 peale seda ise veel kaks kõrvarõngaauku ja lõpetuseks keeleneet salaja.
  Nüüd aastaid hiljem on mul alles ainult kõrvaaugud, ühes augus ainult kannan ning nabaneet.

 5. Gäthlyn

  3. juuli 2018 at 11:34

  Esimene keeleneedi autoriks oli sõbranna, olin tollal siis 12, järgmine hullus oli kulmuneet sõbranna poolt jälle, keeleneedi augu suutsin 1x kinni kasvatada, teist korda tegin juba ise. Teooria oli selge. Nii endale kui ka teistele jagus veel neid auke mis tehtud sai. Kes sai keeleneedi,kulmuneedi,huuleneedi. Nii mõnelgi siiani alles. Endal on Olnud kulmuneet,snakebite’s ja keeleneet. Teised olid küll üsna lühikest aega aga keeleneet juba 12a. Imeline teismelise elu. peale mandlioppi märtsis nüüd läks tagasi kohe kui ärkasin ja adekvaatne olin.
  Enam küll sellist hullust ei teeks,et kedagi augustama hakkaks😁
  Ahjaa, keeleneet polnud teisel korral valus, lihtsalt ebameeldiv aga ohtralt jääd leevendas kiirelt asja.

 6. Helis

  4. juuli 2018 at 09:13

  “Paistab, et üks rumal Jane lugeja on küll vastu näppe saanud. Mäletan, et ta sai ju lahkumineku ajal kingiks nö unistuste täitmiseks langevarju hüppe mille sai sooritada juuni lõpuni. Ilmselgelt lasti kink raisku, oleks võinud siis kellegile tasutagi edasi anda, kui aru sai et ise ei jõua enam..
  Tglt see mo enda tuttav, kes andis, sai kõigilt peapesu, et on loll ja annab mingi 100 eurise asja ära, pigem oleks võinud ju maha müüa ja raha annetada vms.. Loll tahtis teise lolli sùdamevalu leevendada kingiga.. Omad vitsad peksavad 😀”

  Väga huvitav, mäletan ka, et üks lugeja tegi sulle selle kingituse. Kuidas kommenteerid? Vastab tõele, et lasid selle lihtsalt raisku? 😕

  1. Jane Almers

   4. juuli 2018 at 10:18

   See muide kehtib 15. juulini ja muidugi ei lase raisku. 🙂

 7. H.

  5. juuli 2018 at 12:35

  Mul oli ka kunagi keeleneet, aga peale hambaarsti juures käiku võtsin ära sest sain hambaarsti käest manitseda. See lõhub hambaid. Keeleneet käis muudkui kolksti vastu hambaid ja rumal komme oli keeleneediga mängida ka.

  1. Jane Almers

   5. juuli 2018 at 12:37

   Iga inimene saab vast aru, et see lõhub hambaid, kui pidevalt vastu hambaid peksta sellega. 😀 Mulle hambaarst ütles kunagi, et plastikmumm ei lõhu nii palju ja noh, pole pointi neediga oma hambaid toksida koguaeg. 😀

 8. U

  16. juuli 2018 at 04:34

  ..et siis langevarjuhüpe sai sooritatud? 😀

  1. Jane Almers

   17. juuli 2018 at 01:14

   Loodetavasti 😊

Leave a Reply