***

Sünnitamist kardad? Psh, ei, lebo ju!

Täna ja ka varem on minult küsitud, kas sünnitust ka juba kardan. No näidake mulle naine, kes mitte grammigi hirmu ei oma selle ees. 😀

Võib ju arvata, et kuna mul neljas sünnitus ees, on see nagu aevastamine ja laps käes, aga tegelikult päris nii lebo see ei ole ikkagi, kuigi kolm vägilast on ju parajalt mahuka tee ette teinud. 😀

Aga kui ma nüüd hakkan mõtlema sünnitamisele, siis mind enam ei valda selline sisemine paanika, et appi, ma pean selle läbi tegema. Teiste raseduste ajal on ikka kergelt südame kloppima võtnud, kui sellele mõtlen, kas 17 nädalal, 25ndal või juba lõpus, iga kord on mind tabanud väike paanika.

Võib-olla on asi selles, et kolmas sünnitus niivõrd lebolt läks (loe: ma ei tahtnud kordagi ära surra) või siis pool maad alles ees, mis nii viga mitte põdeda veel, eks. 😀 Küll see hirm koguneda jõuab.

Samas ma mõtlen hetkel ja esimest korda elus päris südamest soovin, et märts juba kiiremini tuleks. Minu jaoks on sünnitamise juures kõige lebom pressimine. Seda ma küll ootan, saab kõhulihaseid intensiivselt treenida jälle, aga üldiselt jah, ma pigem ootan sünnitamist positiivsete mõtetega. 😊 Eks kolm sünnitamist mind vaimselt korralikult treeninud ka.

Share this:

5 kommentaari

 1. Ingrid

  20. okt. 2018 at 07:44

  Ma teadlikult keeldusin igasugusest “lisainfost”, mida saab loengutest jms. Tuginesin ainult nö tuttavate v beebigrupi infost sünnitusest. Ja õigesti tegin, kuna esimene sünnitus oli, siis ei osanud midagi karta ega oodata. Lihtsalt läksin ja “tegin ära”. Nyyd kui kunagi teise peaks saama, siis oleks ilmselt väike hirm kyll, lihtsalt see teadmine, et NÜÜD MA TEAN MIS EES OOTAB 😃 Aga kuna sünnitus jäi pigem positiivselt meelde kui üpris kerge, siis vast järgmistega veel lihtsam 🙄😄

  1. Jane Almers

   20. okt. 2018 at 08:45

   Mul oli samuti nii, et mingit infot väga ei tahtnud, nt sünnitusvideosid vaadata 😀

  2. Laura

   21. okt. 2018 at 12:34

   Hmm, huvitav valik, see tuttavate ja beebigrupi oma. Just need kaks sihtgruppi on minu jaoks just kõige emotsionaalsemad ja oskvad oma kogemustest ette manada kõige ebareaalsema pildi. Loengutes räägivad ikka spetsialistid, kes on näinud igasugu olukordi ning oskavad neutraalseks jääda, rõhutades, et iga olukord on eriline.

 2. M

  20. okt. 2018 at 10:43

  Kui kunagi plaanin veel selle tee ette võtta, siis tahaks proovida hüpnosünnitust 😃
  https://www.hypnosynnitus.ee/tagasiside

 3. Marit Uusväli

  20. okt. 2018 at 11:47

  Kuna mul rasedus oli raske siis ma jõudnud oodata millal läbi saaks.Pigem sünnitaks kui veel rase oleks.Sünnitus on lühikest aega.

Leave a Reply